Ekspres do kawy- jak dbać o jego czystość?

Ekspres do kawy to urządzenie, które jest wyposażeniem wielu domów, restauracji, kawiarni i punktów usługowych. Kawa jest również nieodłącznym elementem naszej bytności w pracy.

Jak dbać o ekspres do kawy, aby jego działanie służyło nam przez długi okres czasu?

Jak ważna jest właściwa konserwacja ekspresu  przekonali się Ci wszyscy, którzy doświadczyli trudności w działaniu urządzenia. Do typowych problemów występujących w pracy ekspresu jest nietypowe wydawanie dźwięków przez urządzenie. Ekspres wówczas może działać zbyt głośno lub wydawać szmery podczas działania. Innym problemem jest częściowe tylko mielenie kawy lub wydawanie wodnistej, mocno rozrzedzonej kawy. Inną poważną konsekwencją nieregularnego czyszczenia ekspresu jest nie wydobywanie się z niego ani wody, ani kawy.

Jedną z najważniejszych czynności, które zapobiegają przerwom w działaniu urządzenia jest regularnie używanie tabletki do czyszczenia ekspresu.

Tabletki do czyszczenia ekspresu- szybkie usunięcie zabrudzeń

Współczesne ekspresy do kawy informują nas o konieczności czyszczenia urządzenia. Tabletki do czyszczenia ekspresu, usuwają garbniki i osady kawowe. Ponadto, tabletki do czyszczenia ekspresu pomagają również usunąć tłuszcze, dzięki czemu ich regularne stosowanie pozwala uniknąć wielu niepożądanych sytuacji. Kamień nieusuwany przez dłuższy okres czasu powoduje niszczenie ekspresu, a także jest powodem produkcji kawy złej jakości o nieprzyjemnym aromacie i smaku.

Tabletki do czyszczenia ekspresu powinny być używane cyklicznie i zgodnie z procedurą czyszczenia proponowaną przez producenta ekspresu. Oprócz odkamieniania, należy również przeprowadzać inne rytuały konserwacyjne, takie jak: wylewanie wody z tacki, opróżnianie i usuwanie zabrudzeń z pojemnika na fusy i dozownika kawy a także czyszczenie systemu dozowania mleka.