Tablice informacyjne dla gości- restauracyjne trendy

Tablice restauracyjne często jako pierwsze pośredniczą między restauracją a klientem. Warto więc zadbać o to, aby nabywać oznakowania odznaczające się wysoką estetyką i funkcjonalnością. Tablice restauracyjne i informacyjne to element wyposażenia wnętrz, którego nie można pominąć. W dodatku, należy również pamiętać o tym, by ich estetyka pasowała do danego wnętrza i tworzyła z nim spójną kompozycyjnie całość.

Zadbaj o estetyczną prezencję menu

Współczesne tablice menu, często przybierają postać stołowych tablic gastronomiczno-reklamowych. Tablice na drewnianej sztaludze są bardzo popularnej i przyciągają wzrok wprowadzając przyjazny nastrój do danego miejsca. Na tego typu tablicach świetnie prezentują się nazwy potraw wypisane kolorowymi markerami. Doskonale sprawdzą się w jadłodajniach, punktach gastronomicznych, vege restauracjach, w pizzeriach i makaroniarniach. Tablica menu, zgodnie z obowiązującymi trendami powinna być kolorowa, prosta w formie i drewniana.

Tabliczki informacyjne- czym kierować się przy wyborze

Ważną częścią wyposażenia salowego w restauracjach są numery przyporządkowane konkretnym stolikom, dedykowanym danym gościom. Ponadto, często spotyka się na bufetach tabliczki informacyjne typu “kawa” czy “herbata”, jeśli napoje mieszczą się w warnikach lub zaparzaczach. Warto zadbać o to, by wszystkie tabliczki informacyjne były wykonane w jednym stylu i aby ich nienachalna estetyka subtelnie wkomponowała się w wystrój danego pomieszczenia.

Istotnym elementem, który wspomaga “nawigację” w pomieszczeniach restauracyjnych i hotelowych są  tabliczki informacyjne, które informują o zarezerwowanych miejscach przy stole, czy o zakazie palenia, a także o pomieszczeniu WC i  o miejscach przystosowanych dla niepełnosprawnych. Tabliczki takie, wykonane ze stali nierdzewnej są praktycznie niezniszczalne. Ponadto, są oznaczone odpornym na ścieranie i środki dezynfekujące nadrukiem.Są one bardzo ważną wskazówką dla gości, próbujących odnaleźć się w nowym pomieszczeniu.