Tace gastronomiczne- dopasowane do charakteru miejsca

Kompletując tace gastronomiczne, warto zwrócić uwagę na ich kształt. Należy wybrać takie tace, aby ich rozmiar był dopasowany do wielkości i ilości talerzy, na których serwowane są posiłki lub napoje. Wśród niezliczonej ilości kształtów, dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne tace kelnerskie: owalne, okrągłe, prostokątne.  W sklepach możliwe są do nabycia tace w kształcie drewnianej skrzynki, które dodadzą klimatu wnętrzom dekorowanym w stylu vintage.

Uroku witrynom sklepowym dodadzą  prezentowane na tacach aluminiowych ciasta, desery i wyroby. Ponadto, tace aluminiowe wspaniale sprawdzą się na bankietach, szwedzkich stołach i firmowych imprezach.

Tace w miejscach luksusowych

Można również zakupić drewniane tace do fine dinningu, przypraswane do płyty porcelanowej, które są spotykane w hotelach wielogwiazdkowych i w restauracjach luksusowych. Osobno podawane przekąski w postaci wędlin, serów i ciast wspaniale zaprezentują się na palecie z drewna brzozowego.

Szklane tace są zazwyczaj elementami unikatowych kolekcji. Renomowane hotele i restauracje oferujące obsługę na najwyższym poziomie chętnie sięgają po szklane akcesoria. Ponadto, od wielu lat tace szklane są doskonałymi prezentami na rocznice i śluby.

Tace antypoślizgowe- must have

W miejscach, gdzie serwuje się jedzenie, należy dbać nie tylko o podniebienia gości, ale również o ich bezpieczeństwo. Krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa gości i ochrony wyposażenia restauracyjnego może być nabycie takich akcesoriów, jak tace antypoślizgowe.

Dlaczego tace antypoślizgowe są coraz bardziej popularne? Ich powierzchnia jest chropowata lub wykonana z gumy. Techniki pokrywania tac antypoślizgowymi materiałami, efektują stabilnością przy serwowaniu dań, a także zapobiegają wyślizgiwaniu się naczyń z rąk kelnera. Przy konserwacji tych tac, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, bowiem niektóre z nich nie powinny podlegać wyparzaniu, ani być zmywane w zmywarce. Tace antypoślizgowe są dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu odznaczają się niezwykłą trwałością przez długi czas intensywnego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Tace- niezbędne w gastronomii

Tace gastronomiczne są nieodłącznym elementem wyposażenia restauracyjnego. Doskonale sprawdzają się również w domu, przy serwowaniu gościom posiłków podczas imprez okolicznościowych. O tym, że tace są niezbędne w gastronomii, wiadomo od tysięcy lat. Przykładem może tu być taca kelnerska, która stanowi absolutny must have wyposażenia restauracyjnego. Tace towarzyszą naszemu biesiadowaniu od czasów antycznych.  Były one wytwarzane […]

Wytrzymałe tace gastronomiczne- jak je wybrać?

W branży gastronomicznej takie cechy produktów, jak wytrzymałość są bardzo pożądane. Intensywne użytkowanie zastawy, tac, urządzeń kuchennych wpływają na ich “żywotność”. Warto więc już na poziomie nabywania tych przedmiotów, warto zwracać uwagę na materiały, z których są wykonane. Jednym z ważniejszych akcesoriów  używanych pracy w gastronomii są tace. Wśród wielu modeli, najchętniej wybierane są tace […]