Talerze do (za)dań specjalnych

Talerze dedykowane różnym rodzajom potraw są coraz częściej podstawą wyposażenia nie tylko restauracji, ale również domowej kuchni. Współcześnie, chętnie przeprowadzamy kuchenne eksperymenty, a co za tym idzie- szukamy odpowiedniej formy podania naszych wyjątkowych dań. Coraz chętniej sięgamy po talerze do makaronu i talerze do pizzy.

Jak podawać dania kuchni włoskiej

Polacy silnie inspirują się daniami kuchni śródziemnomorskiej. Najsilniejsze wpływy ma tutaj oczywiście kuchnia włoska. Niezwykle aromatyczne potrawy możemy zjeść nie tylko w wielu punktach gastronomicznych, specjalizujących się w podawaniu dań stricte włoskich, ale sami chętnie przygotowujemy takie specjały dla naszych najbliższych. Jednym z czołowych dań tej kuchni są różnego rodzaju makarony- obok oliwy- znak rozpoznawczy południa Włoch. Któż z nas nie jadł nigdy spaghetti carbonara lub spaghetti bolognese? Ochoczo przyjęliśmy również do naszych jadłospisów lasagne. Talerze do makaronu, np. talerze marki Hendi lub Luminarc, należą więc do coraz chętniej nabywanych elementów wyposażenia kuchennego.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także talerze do pizzy. Ta neapolitańska potrawa szturmem objęła USA i kraje europejskie. Dziś bez niej nie wyobrażamy sobie wakacji, chętnie też przygotowujemy ją jako danie obiadowe. Współcześnie wyróżniamy wiele rodzajów pizzy, od klasycznej Margherity po pizzę fusion i pizzę wegańską.

Estetyka podawania posiłków

Czym różnią się talerze do dań kuchni włoskiej od innych talerzy? Talerze do serwowania makaronu, powinny być odpowiednio głębokie, z szerszym rondem. Dzięki specyficznym kształtom talerza do makaronu, danie jest odpowiednio wyeksponowane, a jedzenie makaronu jest w znacznym stopniu udogodnione. Talerze do pizzy np. Luminarc, dają możliwość komfortowego jedzenia i krojenia kawałków pizzy. W sklepach oferujących wyposażenie kuchni, można z łatwością nabyć talerze do pizzy w rozmaitych odcieniach i rozmiarach. Tego typu elementy wyposażenia kuchni są coraz częściej spotykane w naszych domach, a gotowanie śródziemnomorskich przysmaków, staje się dla nas prawdziwą pasją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Trwałe, niezawodne talerze do restauracji

Wybór talerzy do restauracji często wiąże się z niemałym stresem. Jak odpowiednio wyposażyć kuchnię, aby zakup był udany i służył przez długie lata użytkowania? Trwały surowiec-  melamina Przede wszystkim, należy postawić na uniwersalność i solidność wykonania. W tej kwestii niezawodne okazują się talerze szklane lub talerze z melaminy. Wybór tych materiałów jest popularny w branży […]