Trwałe, niezawodne talerze do restauracji

Wybór talerzy do restauracji często wiąże się z niemałym stresem. Jak odpowiednio wyposażyć kuchnię, aby zakup był udany i służył przez długie lata użytkowania?

Trwały surowiec-  melamina

Przede wszystkim, należy postawić na uniwersalność i solidność wykonania. W tej kwestii niezawodne okazują się talerze szklane lub talerze z melaminy. Wybór tych materiałów

jest popularny w branży gastronomicznej. Jeżeli często zdarzają się sytuacje, w których zastawa zostaje stłuczona, warto przyjrzeć się melaminie. Jest to materiał wyjątkowo trwały, odporny na stłuczenia. Talerze z melaminy bardzo długo nie wykazują żadnych oznak zużycia. Doskonale nadają się nie tylko do restauracji, gdzie tempo pracy może powodować drobne wypadki, ale także do zastosowań prywatnych, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. W stołówkach szkolnych i jadłodajniach również często napotkamy talerze z melaminy. Jedyne czego nie powinno się z nimi robić, to wkładać do mikrofali. Melamina sprawdza się dobrze, do temperatury 70 stopni Celsjusza.

Wśród talerzy wykonanych z tego surowca znajdziemy różne propozycje kształtów i wielkości. Prawdziwym hitem, są ostatnimi czasy talerze prostokątne. Moda na ten kształt trwa w najlepsze, zwłaszcza jeśli chodzi o lokale gastronomiczne. Talerze prostokątne pozwalają na podanie większych, popisowych dań oraz zabawę ze sposobem dekoracji i podania.

Nowoczesność i nietuzinkowy styl

Jeżeli zależy nam na awangardowym wnętrzu i oryginalnej atmosferze wewnątrz lokalu, warto zadbać także o takie szczegóły jak talerze. Szklane elementy zastawy są nam dobrze znane z poprzednich dekad. Charakteryzuje je uniwersalność i wysoka estetyka. W większości kojarzonych przez nas form, talerze szklane emanowały prostotą i designem nastawionym na praktyczność. Dziś w ofertach dobrze zaopatrzonych sklepów znajdziemy o wiele odważniejsze propozycje. Talerze szklane mogą być jedną z najciekawszych dekoracji, dopełniających niebanalny wystrój. W taki właśnie sposób prezentują się artykuły pochodzące z czeskiej huty BDK. Talerze takie jak Stunt, czu Cloud będą pozytywnym zaskoczeniem dla wielu osób. Ich kształt odbiega od znanych schematów i cechuje się artystyczną lekkością i awangardowym pazurem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Talerze do (za)dań specjalnych

Talerze dedykowane różnym rodzajom potraw są coraz częściej podstawą wyposażenia nie tylko restauracji, ale również domowej kuchni. Współcześnie, chętnie przeprowadzamy kuchenne eksperymenty, a co za tym idzie- szukamy odpowiedniej formy podania naszych wyjątkowych dań. Coraz chętniej sięgamy po talerze do makaronu i talerze do pizzy. Jak podawać dania kuchni włoskiej Polacy silnie inspirują się daniami kuchni […]